fbpx

Opel Manta GSe ElektroMOD oficiálně! Nabídne manuál!

Novinky

Written by:

S elektromobilem od Opelu jsme vás seznámili před pár měsíci. Nyní již smetáme ze stolu spekulace! Pojďme se blíže podívat na Opel Manta GSe ElektroMOD.

Než si představíme novinku, ve zkratce vám vysvětlím, jak popsat fenomén restomodů, na něž naskakuje Opel s modelem Manta. V praxi se jedná o rozsáhlou modernizaci starého vozu. Většinou firmy zabývající se touto úpravou vezmou pouze holou karosérii, na kterou naroubují moderní techniku. Halogenová přední světla nahradí full-LED, pod kapotu se nastěhuje výkonnější pohonná jednotka a interiér zdůrazní charakter vozu. Opel to pojal svébytně a z klasické Manty udělal v duchu doby moderní elektromobil. Povedlo se mu skloubit tvary sedmdesátých let s elektrickým pohonem?

Design

Exteriér

Co už víme je, že novodobá Manta GSe nabídne efektní masku Opel Vizor, se kterou přišla nová generace Opelu Mokka. V tomto případě navíc půjde o velký displej Pixel-Vizor, na kterém si můžete zobrazit různé motivy. Ostatně přesvědčte se o tom v naší galerii. Na blatníku se navíc objevil rejnok coby QR kód.

Neonově žlutá barva strhne na sebe veškerou pozornost. Kapota zůstala pro zachování charakteru a odkazu na původní Mantu v černém laku. Pozornost upoutají také, v poměru s velikostí podběhů velká, 17palcová kola z lehké slitiny Ronal, s pneumatikami 195/40 R17 vpředu a širšími 205/40 R17 vzadu.

  Audi vyhrálo soud: čínská automobilka Nio musí přejmenovat své modely
Interiér

Uvnitř nalezneme nejnovější široký Opel Pure Panel, jenž kombinuje dva integrované, na řidiče orientované displeje s úhlopříčkou 12 a 10 palce. Ukazují důležité informace o automobilu, jako je stav nabití a dojezd. Hudba přichází přes Bluetooth box od značky Marshall.

Sportovní sedadla se středovou žlutou dekorací byla vyvinuta pro Opel ADAM S. Tohoto prcka jsme před několika lety testovali s motorizací 1,4. Sedadla nabízí pohodlí a oporu pro tělo v zatáčkách. Sportovní charakter vozu prozradí tříramenný volant Petri, přepracovaný Opelem. Malým detailem a vzpomínkou na styl sedmdesátých let je žlutá značka v pozici 12 hodin. Interiér Manty GSe je sladěn do matně šedé, což krásně kontrastuje s ostatními žlutými a černými prvky. Strop je lemován jemnou Alcantarou a dotváří stylové prostředí nového modelu Opel Manta GSe ElektroMOD.

Elektromobil s manuální převodovkou!

Čtyřválcový motor pod černou kapotou Manty nehledejte. Nově zde našel místo elektromotor s výkonem 147 koní (108 kW). Novinka je nejsilnější verzí modelu Manta A, jaký kdy Opel vyrobil. Elektrická Manta poskytuje z klidu maximální točivý moment 255 Nm. Řidič může využít klasického manuálního řazení původní čtyřstupňové převodovky nebo jednoduše zařadí čtvrtý rychlostní stupeň a poté se chová jako automat. Poháněná jsou zadní kola. Manta GSe tak zůstává klasickým sportovním vozem.

  Opel Mokka Electric: nové jméno, větší baterie

Lithium-iontová baterie má kapacitu 31 kWh, což umožňuje průměrný dojezd kolem 200 kilometrů. Vzhledem k docela malému dojezdu se bude hodit možnost rekuperace brzdné energie, stejně jako tomu je u modelů Opel Corsa-e a Opel Mokka-e. Nabíjení probíhá pomocí palubní nabíječky o výkonu 9,0 kW pro jednofázové a třífázové střídavé nabíjení. To znamená, že úplné nabití baterie Manta trvá necelé čtyři hodiny.

Opel Manta GSe ElektroMOD

Obrázek 1 z 20

Pár slov na závěr

„Manta GSe působivě demonstruje nadšení, s jakým stavíme vozy Opel. Spojuje naši skvělou tradici značky Opel s dnešním závazkem k mobilitě bez emisí pro velmi žádoucí a udržitelnou budoucnost. Opel je již u mnoha modelů elektrický – a nyní také legendární Manta.“ říká generální ředitel Opel Michael Lohscheller.

Osobně se mi novinka od Opelu líbí. Restomod bývá čím dál oblíbenější, což dokazuje chystaná přestavba Ferrari Testarossa. Dojezd 200 kilometrů opravdu není mnoho. Když uvážím, že budoucí majitel bude vůz používat na víkendové projížďky krajinou, dojezd se zdá dostačující. Nyní nezbývá než čekat, zda zůstane jen u jednoho kusu. Podle fotografií, na kterých má Manta GSe ElektroMOD normální SPZ, to vypadá na návrat Manty!

Propagační video nového Opelu Manta GSe ElektroMOD

Reklamy