fbpx

Podoba sériové Dacia Bigster unikla na svět

Novinky

Written by:

Dacia Bigster se představila teprve nedávno (zkraje letošního roku) a už nyní máme první únik produkční verze!

Dacia Bigster bude, jak už název napovídá, větší než dosavadní modely. Jestli se má jednat o náhradu již dosluhujícího MPV Lodgy je otázkou. Proč? Ač předchozí spekulace byly založeny na výměně vozu kategorie MPV za SUV stejné velikosti, což v dnešním světě není neobvyklá rošáda, také po sociálních sítích kolují fotografie maskovaných vozů značky Dacia, které tvarově odpovídají modelům Lodgy a Logan MCV. Právě oba tyto zmíněné modely nemají mít své místo v portfoliu značky, ale kdo ví.

Dacia dospěla

Designéři se nechali inspirovat přírodou. Dává to najevo také tmavý odstín zelené a například robustní oplastování z recyklovaného plastu. Zároveň jako první model značky (předpokládám) ponese nové logo značky. To bude plynule navazovat na plastiku masky. Na ni navazují úzké světlomety, které opticky rozšiřují SUV. Dnes již neobvyklým prvkem je u 4,6 metru dlouhého Bigsteru zapuštěná klika zadního páru dveří do „déčkového“ sloupku.

  Peugeot E-308 a E-308 SW: nový motor, delší dojezd!

„Dacia Bigster Concept ztělesňuje vývoj značky. S dotykem svěžesti a smyslem pro outdoor. Dokazuje, že dostupnost není protikladem atraktivity. U Dacie jsme o tom přesvědčeni a toto vozidlo je toho důkazem.“ řekl o designu robustního Bigsteru Alejandro Mesonero-Romanos, ředitel designu Dacie.

Segment C je pro Dacii zcela nový, možná právě proto neslevila téměř žádné designové prvky z SUV Bigster. Se sedmimístným interiérem se bude jednat o praktičtějšího sourozence Renaultu Kadjar.

Dacia Bigster

Obrázek 1 z 18

Ztráta identity?

Kdo by si byl býval pomyslel, s čím rumunská značka vyrukuje, která ještě celkem nedávno používala pouze osvědčenou, několikrát zaplacenou, starší techniku mateřského Renaultu. Možná právě o to víc šokoval koncept Bigster. Současně s již prodávanou Dacii Sandero se má jednat o model, který ukáže, jakým směrem se značka bude v budoucnosti ubírat.

„Dacia zůstane Dacii.“ prohlásil šéf rumunské automobilky Denis Le Vot. Vyložit si to můžeme tak, že nemáme čekat rapidní nárůst cen. V zájmu doby bude Bigster připravený na určitou dávku elektrifikace. Pohon na LPG by měl být zachován.

  Nové Volvo XC90 odhaleno na patentových snímcích

Do budoucna se nepočítá s návratem vysloužilé a již zaplacené techniky pro nový model Dacia. S tím souvisí i nastavení podvozku. Dacia Sandero Stepway nedopadla nejlépe v obávaném losím testu.

Reklamy