fbpx

Polestar 3 – Už si ho s Volvem nespletete!

Novinky

Written by:

Polestar se věnoval ještě před několika lety výkonným verzím modelů švédské automobilky. Dnes samostatná značka má na starost vývoj plně elektrické vozy. Stále jí však není cizí kus sportovního ducha, v nímž půjde i nové SUV Polestar 3.

Nový směr značky

Připravovaný Polestar 3 je vůbec prvním SUV společnosti a teprve třetím vozem uvedený pod samostatnou značkou Polestar. Navazuje tak zcela novým designem, který se ještě více vzdálí mateřskému Volvu. Důkazem může být elegantní koncept dvoumístného vozu Polestar O2.

Nový design značky naznačil už maskovaný prototyp Polestar 3

Hned na první pohled se novinka jeví, jako by ji modeloval sám aerodynamický tunel. Důležitou roli na nízkém koeficientu odporu vzduchu bude hrát průduch v masce odvádějící vzduch rovnou na kapotu. Decentnějším stylem, než má například Ferrari 488 Pista. Lehce svažující se záď se spoilerem se starají zas o plynulé proudění vzduchu za vozem.

Ředitel společnosti Polestar, Thomas Ingenlath, dál o novince hovořil jako o „významném milníku naší společnosti, který podporuje naši růstovou trajektorii a posouvá nás do další fáze.“ Zanedlouho ho doplní také luxusní elektrický sedan Polestar 5 vycházející z konceptu Precept.

  Spletitá cesta k Audi Q4. Znáte celý příběh?

Uvedení tohoto vozu na trh znamená vstup společnosti Polestar do jednoho z nejvíce rostoucích segmentů automobilového průmyslu. Zejména se orientuje na Spojené státy americké. Model 3 bude také prvním Polestarem vyráběným v Americe, který se připojí k sedanu S60 a nové generaci SUV XC90 v novém závodě Volva v Jižní Karolíně.

První technické údaje

Polestar 3 bude časem nabízet autonomní dálniční pilotování. O vše se postará senzor LiDAR společnosti Luminar a centralizovaný výpočetní výkon společnosti NVIDIA. Jestliže o něčem není pochyb, tak to že novému SUV nebude chybět šťáva. Při uvedení na trh bude Polestar 3 vybaven pohonným ústrojím rovnou se dvěma motory! Nelze tedy zpochybnit, že novinka nabídne pohon všech kol. Chlubit se také může v podlaze umístěnou velkou baterií s dojezdem přes 600 km (WLTP).

Vstup na trh bude už co nevidět!

Potvrzení světové premiéry přichází s novým filmem a prvním nezakrytým snímkem vozu. Švédská společnost Polestar při této příležitosti oznámila, že světová premiéra elektrického výkonného SUV Polestar 3 se uskuteční už v říjnu 2022. Zákazníci mohou očekávat, že si Polestar 3 budou moci objednat na prvních trzích ode dne premiéry. Zahájení výroby se očekává na začátku roku 2023 ve Spojených státech a v Číně.

„Polestar 3 je SUV pro elektrický věk. Naše designová identita se vyvíjí spolu s tímto špičkovým velkým luxusním elektromobilem se silným, individuálním charakterem značky. S tímto vozem vracíme do SUV slovo „sport“ a zůstáváme věrni našim výkonnostním kořenům.“

Thomas Ingenlath, generální ředitel společnosti Polestar

Vlažný start střídá sebevědomá strategie

Společnost Polestar plánuje v příštích třech letech uvádět na trh každý rok nový vůz, počínaje Polestarem 3, a do konce roku 2023 chce rozšířit svou přítomnost na nejméně 30 světových trhů. To podporuje plány společnosti Polestar na desetinásobný nárůst celosvětových prodejů z přibližně 29 000 v roce 2021 na přibližně 290 000 do konce roku 2025.

  Kia Stinger: konec jedné, krásné éry se blíží

Společnost Polestar hodlá vstoupit na burzu Nasdaq v rámci navrhované obchodní kombinace se společností Gores Guggenheim, Inc (Nasdaq: GGPI, GGPIW a GGPIU), která by měla být uzavřena v první polovině roku 2022.

Reklamy