fbpx

Výrazně zvětšené ledvinky aneb premiéra BMW řady 4 Coupé

BMW nyní představuje jednu novinku za druhou. Po necelém týdnu, kdy představila modernizovanou řadu 5 a 6, přichází s novou generací řady 4.

Novinky

Written by:


Dnes se představilo sportovní kupé automobilky BMW. Po modernizaci BMW řady 5 a 6 přišel méně praktický model BMW 4. Ten má zaujmout svým sportovním designem. Bohužel ne všichni ho zrovna vítají.

Design

BMW 4 dostalo velmi výrazný design s novou interpretací ikonické masky chladiče ve tvaru ledvinek s odkazem na legendární modely BMW 328 a 3.0 CSL. Podobně jako nedávno modernizované varianty 5 a 6 dostalo LED světlomety ve standardu, adaptivní LED světlomety s laserovými světlomety BMW Laserlight jako volitelnou výbavu. Grafika zadních světel se však velmi podobá nedávno představené Acura TLX. S příchodem nové generace byste měli na první pohled model BMW řady 3 a BMW řady 4 od sebe rozpoznat. Ve srovnání se sedanem BMW řady 3 má jeho atletičtější sourozenec jednoznačně zvýrazněný sportovní charakter s o 23 mm větším rozchodem vzadu a o 21 mm sníženým těžištěm.

Interiér

Nová generace disponuje sportovně navrženým interiérem orientovaným na řidiče. Novinkou je služba BMW Maps, významně rozšiřující funkčnost navigace. Operační systém 7.0 je zahrnutý ve standardní výbavě, můžete ho dle svého vkusu doplnit o BMW Live Cockpit Professional s 12,3“ přístrojovým panelem a 10,25“ kontrolním displejem. Nová generace Head-Up Displeje s o 70 % větší plochou pomáhá k soustředění se pouze na vozovku a dění okolo. Tomu také dále pomáhá rozšířená nabídka asistenčních systémů. Standardem jsou rozhraní Apple CarPlay a Android Auto.

  BMW 5 přijíždí v modernizované podobě

Technika

Vrcholem nabídky je model BMW M440i xDrive Coupé se zážehovým řadovým šestiválcem o výkonu 275 kW/374 k. Naopak základ je motor 420i o výkonu pod 200 koní, přesně se jedná o 184 koní (135 kW). Rozložení hmotnosti mezi nápravy je 50:50. Precizně naladěný podvozek s progresivními tlumiči je možné doplnit o dodatečné výztuhy karoserie, M sportovní brzdy a M sportovní diferenciál, který dává dokonalé předpoklady k svižné a zábavné jízdě. Adaptivní M podvozek je možné rovněž objednat jako volitelnou výbavu. S dalšími prvky je naleznete v paketech M Sport a M Sport Plus posilujících sportovní zaměření standardních provedení.

Uvedení na trh se očekává v říjnu 2020, šestiválcové vznětové modely budou prodávány od v března 2021. Později se můžeme těšit na další modely s karosérií kabriolet nebo 4 dveřové Grand Coupe. Portfolio doplní i BMW i4, které se představilo letos online formou.

Reklamy