fbpx

Připraven pro závody! BMW i4 M50 v roli Safety Car

Novinky

Written by:

BMW aktuálně jede ve svérázném designu, který nemusí zrovna každému padnout do oka. Jedná se o velké ledvinky, charakteristiký prvek BMW pro všechny modely, který aktuálně zabírá možná až moc velkou část přední části vozu. BMW i4 není výjimkou, přestože se jedná o elektromobil, který má masku zaslepenou. To už ostatně předpověděl koncept minulý rok v Ženevě.

Moto E

Elektrická energie hýbe světem, aniž by si to právem zasluhovala. Transformace všeho se spalovacím motorem do těch elektrických však žádnou spásu nepřinese a naopak to může v lecčem horší. Tomuto tématu se podrobněji věnoval web seznam.cz.

Směr bezemisního provozu se vkradl také do jednostopých vozidel. „Zhřešil“ například i taková ikona, jakou je americký Harley-Davidson. Aktuálně existuje již takové množství elektrických motorek, že bylo jen otázkou času, kdy budou mít vlastní šampionát. Světový pohár FIM Enel MotoE™ je od roku 2019 součástí mistrovství světa MotoGP™. Plně elektrický seriál s motocykly Energica se odehrává na některých z nejznámějších okruhů motocyklových závodů. Série FIM MotoE hraje vedle Moto GP roli podpůrného programu stejně jako je tomu aktuálně u rallycrossu WRX.

  Mercedes-Benz EQS oficiálně! Elektrizující novinka na scéně

BMW i4 M50 bylo jasnou volbou

Nový safety car pro světový pohár FIM Enel MotoE™ je založen na BMW i4 M50, který bude uveden na trh v listopadu 2021. Jedná se o první plně elektrický výkonný vůz od BMW M GmbH. Není tedy pochyb, že poskytne intenzivní potěšení z jízdy. Díky elektromotoru na přední i zadní nápravě o celkovém výkonu rovných 400 kW (544 koní) a technologii podvozku specifické pro vozy M nabídne podmanivou jízdní dynamiku. Emotivní zážitek z jízdy podtrhuje zejména zvuk pohonu! Zní to možná absurdně, ale zvuk i4 se ladil se specialistou a bude sloužit speciálně pro elektrické vozy BMW M. BMW i4 M50 spojuje tak všechny vlastnosti tak, že se jedná o dokonalý základ pro použití jako safety car v MotoE™.

„S BMW i4 M50 vstupujeme do nové éry a představujeme naše první M s plně elektrickým pohonem,“

Markus Flasch, generální ředitel BMW M GmbH

BMW i4 M50 Safety Car

Obrázek 1 z 7

BMW M GmbH slibuje, že vše, čeho si lidé na M cení – typický emocionální zážitek z jízdy s M sportovním charakterem, výkonem a dynamikou – je možné i v plně elektrickém vozidle.

  Nová šance pojetí skomírajícího modelu Mégane?

Sériové i4 M50 Gran Coupé se na trhu objeví na podzim. Diváci si mohou jeho světovou premiéru vychutnat na závodním okruhu již letos v létě. První plně elektrický safety car od BMW M se představí již 15. srpna na Red Bull Ringu. Nahradí BMW i8 Safety Car, který dosud plnil tuto roli. Na premiéru ve Spielbergu se můžete také vydat, vstupenky je možné stále zakoupit online na oficiálních stránkách!

V krátkosti o BMW i4

Na délce 4,785 metru nabídne i4 prostor pro pět cestující. Karosérie tvaru Gran Coupé nabídne velký přístupový otvor pro zavazadlový prostor o objemu 470 až 1290 litrů.

Poprvé bude technologie BMW eDrive páté generace použita v konfiguraci s elektrickým pohonem všech kol, s nímž disponuje zmíněná verze M50 s dojezdem 510 km. Pokud byste oželeli pohon všech kol a spokojili se s výkonem o 150 kW nižším, i4 eDrive40 nabídne dojezd dokonce až 590 kilometrů na jedno nabití!

Ceny včetně DPH začínají u modelu BMW i4 eDrive40 na částce 1 453 400 Kč.

Reklamy