fbpx

První kousky MG4 EV právě vyplouvají z Číny do Evropy!

Novinky

Written by:

První várka kompaktních elektromobilů značky MG se chystá na svou cestu do Evropy. Před pár dny přístaviště Haitong v Šanghaji zaplavilo prvních 1000 kusů MG4 EV pro evropské zákazníky.

První elektromobil pro nás

MG4 EV je kompaktní hatchback s čistě elektrickým pohonem. První elektromobil značky MG pro evropské trhy bude vyrábět mateřská čínská automobilka SAIC Motor. Na čínském trhu pod jménem MG Mulan debutoval již v červnu. Britskočínský konkurent ID.3 je prvním vozem postaveným na bateriové elektrické platformě SAIC Modular Scalable Platform (v Číně známé jako platforma Nebula).

MG 4 EV/Mulan s rozměry 4287/1836/1516 mm zapadne těsně pod crossover MG ZS. Přes menší vnější rozměry má hatchback rozvor 2705 mm. Nejen svou siluetou připomíná německého konkurenta, ale téměř na chlup stejnými rozměry. Zaujala mne hlavně zadní část vozu, kde nepřehlédnete masivní půlené křídlo a pás zadních světel v černém lesklém plastu ve stylu Toyoty Yaris Cross.

Jednoduchý a přehledný interiér poskytne dostatek místa pro pětičlennou rodinu. Vybaven je dvouramenným volantem, plně LCD přístrojovým štítem a velkým dotykovým displejem ovládající multimédia. Čalounění bude dokonce v odvážné tříbarevné kombinaci. Objednali byste si také volant v červeno-bílém provedení? Další informace o britském elektromobilu jsou prozatím utajovány.

  Elektromobily (ne)představené v Ženevě 2020

MG4 EV

Obrázek 1 z 10

Slušný dojezd a výkon

Co se týče výkonu, bude EV zpočátku nabízen se dvěma variantami baterií: 51 kWh a 64 kWh. Akumulátor s kapacitou 51 kWh má dojezd 350 km, zatímco s většími bateriemi ujede o 100 kilometrů dál. Obě baterie by měly být schopny vyvinout výkon 125 kW, resp. 150 kW.

Později se očekává také model s pohonem AWD. Vysoce výkonný synchronní motor s permanentními magnety vyvine výkon až 330 kW a maximální točivý moment 600 Nm. Tento model bude schopen zrychlit z 0 na 100 km/h za 3,8 s! Zde jeho výkon končí. Výrobce se vzhledem k výdrži bateriových článku uchýlil k omezení maximální rychlosti na 159 km/h.

Až na konci roku

Evropský debut je stanoven na čtvrté čtvrtletí roku 2022, MG4 EV se objeví také u prodejců na Novém Zélandu, v Austrálii, Mexiku, Jižní Americe a na Středním východě. Do dalších regionů a zemí se pak dostane počátkem roku 2023. S fotografiemi první tisícovky přišel čínský magazín Autohome.

Návrat automobilky MG do Evropy se povedl! Automobilka prodala od ledna do června 2022 přes 45 000 modelů. Brzy by se značka na našem trhu má rozšířit o elektrický crossover ZS EV a elektrické kombi MG5 EV. Čeká nás také debut většího elektrického SUV MG Marvel R.

  Hyundai poprvé ukázalo ostré i20 N byl při zimním testování

Suma sumárum

Čínské produkty jsou levnější a pomalu svým vzhledem, zpracováním a nyní i snáze dosažitelné pro evropské zákazníky. MG4 EV by mohlo slušně zatopit stálicím na trhu.

S cenou lehce nad půlmilionovou hranicí alternativa ke kompaktním hatchbackům se spalovacími motory nevypadá vůbec špatně! Přestože jsem skeptický stále k elektromobilům v masovém měřítku a čínským produktům, oceňuji nové modely konkurenceschopné značky na našem trhu.

Reklamy