fbpx

PSA představilo trojici bezemisních dodávek

Skupina PSA to s elektromobilitou myslí vážně. Po představení trojice malých městských elektromobilů uvádí na trh středně veliké bez emisní dodávky.

Novinky

Written by:


Hlavním úkolem těchto dodávek, je poskytnout malým podnikatelům slušnou porci přepravní kapacity a nízkých provozních nákladů. Trojice Opel Vivaro-e / Citroën e-Jumpy / Peugeot e-Expert to zvládá na jedničku.

Velmi slušný dojezd až 330 kilometrů na jedno nabití a ani základní dojezd 230 km není v městě k zahození. Všechny mají stejný motor poskytující výkon rovných 100 kW a točivý moment 200 N.m. Výkon je ovšem závislý na zvoleném jízdním režimu. Abyste mohli dojet, co nejdále po městě, kde výkon není třeba, zvolte režim Eco. Optimalizuje výkon na 60 kW a 190 N.m. Režim Normal je takovým kompromisem s výkonem 80 kW a 210 N.m. a režim Power pro těžký náklad nebo rychlejší přesuny nabízí maximální výkon. Rychlost je omezena na 130 km/h.

Všechny tři automobilky nabízí stejné množství karosářských provedení jako u vozů se spalovacím ústrojím. Ovšem větší baterie o kapacitě 75 kWh nelze kombinovat s nejmenší verzí. Nosnost je až 1275 kg a zatížení tažného nesmí být větší než 1 tuna. A to všechny jmenované z této trojice, právě díky sdílení pohonného ústrojí spolu s většinou dílů. Dodávky mají tedy jen minimální rozdíly, a to v nabízené výbavě, potažmo cenové hladině.

  Volvo představilo nový 1,5litrový tříválec pro XC40

Trojice dodávek, pro které je prozatím konkurence sama navzájem, Mercedes-Benz eVito, dodávky značky Volkswagen od úpravce ABT nebo Nissan e-NV200

Opel Vivaro-e

Nástupce líbivého, a hlavně praktického MPV Zafira se proměnil do osobní verze dodávky nově ve spolupráci vlastníka PSA. Jeho užitková verze nabízí všechny zmíněné atributy. Stala se tak první z trojice představenou v elektrické verzi.

Opel Vivaro e-Concept

Zvláštní to není, pokud se podíváme do minulosti. Opel představil v roce 2010 Vivaro e-Concept postavený na motorizaci z Opelu Ampera. Nabízel nosnost 750 kg, dojezd 100 km čistě na elektřinu a výkon 111 kW

V tiskové zprávě Opel láká na další novinku. Tou by mělo být další elektrické dodávky Combo-e! Přijet by mělo již příští rok. Zároveň uvedl plán, že do roku 2024 bude každý model značky včetně jejich dodávek.

Vauxhall Vivaro-e

Na jiném trhu značku Opel nahrazuje jméno Vauxhall. S ním se můžeme setkat ve Velké Británii.

Citroën e-Jumpy

Druhý představený e-Jumpy je více podobný právě Opelu. Nabízí rovněž verze XS (4,6 m), M (4,95 m) a největší XL (5,3 m), nabízená bude rovněž jen plošina. Z nuly na stovku se dodávka vyšvihne za 13,1 sekundy. K nabití baterií verze o kapacitě 50 kWh na 80 % stačí 30 minut u 75 kWh počítejte s 45 minutami. Stejně jako Opel i Citroën přiveze na trh roku 2021 e-Berlingo.

  Peugeot nemohl nastoupit do marocké rally se svým novým sepeciálem! Je příliš široký

Peugeot e-Expert

Dodávková verze Peugeotu Traveller je totožná s Opelem či Citroënem. Takže také nabízí nespočet jízdních asistentů starající se o aktivní bezpečnost dodávky. Výbava je bohatá, zahrnuje i propojení mobilu s vozidlem pomocí Android Auto nebo Apple CarPlay. Nechybí ani dotyková obrazovka o úhlopříčce 7“ nebo bezklíčový vstup. Nechybí ani možnost vyhledávání nabíjecích stanic ve vašem okolí. Ani Peugeot nezůstane pozadu s pokrytím trhu a roku 2021 též přijde s elektrickou verzí menší dodávky e-Partner.

Toyota PROACE

Dodávka od Toyoty láká na nízkou cenu. Již druhá generace opět sdílí spoustu komponent právě s trojicí od PSA. Otázkou právě je, jak na toto obohacení nabídky odpoví Toyota s modelem PROACE a menším PROACE CITY. Obzvláště když s menším PROACE CITY přišla na trh teprve nedávno. Pokud by se tak stalo jednalo by se o první elektrickou dodávku od Toyoty prodávanou v Evropě.

Reklamy