fbpx

Seat Ateca se po 4 letech dočká modernizace

Seat Ateca je kompaktním SUV, které je vyráběné po boku Škody Karoq. Po 4 letech od zahájení produkce se Seat z Kvasin dočká zaslouženého faceliftu.

Novinky

Written by:


Od svého uvedení na trh v roce 2016 bylo prodáno více než 300 000 vozů SEAT Ateca, což je obrovský úspěch pro kompaktní SUV. Jen v České republice si auto v minulém roce pořídilo lehce přes 800 zákazníků. Popularita SUV, a hlavně těchto kompaktních stále roste. Velkým úkolem značky je udržet prodejní úspěšnost modelu a zároveň přitáhnout nové zájemce o model Ateca. Na konci článku si můžete prohlédnout oficiální teaser od značky. Všimnout si můžete detailu v podobě SPZ odkazující na model.

Exteriér

Facelift má se oprostit od vzoru minulé generace Seatu Leon a začlenit se do nového designového směru značky. Modernizace vozu nebude však tak radikální jako u nedávno představené modernizace Hyundai Santa Fe. Seat Ateca bude více emotivnější a atletičtější. V přední části budou nově tento charakter vozu umocňovat užší světlomety, nová šestiúhelníková maska chladiče po vzoru nové generace Leonu nebo Tarraca. Zadní partie změní lehce design zadního nárazníku, který bude nově více robustnější. Tvar zadních svítilen však zůstane zachován, doplní ho však nová grafika. Na spodní hraně kufru bude opět nepřehlédnutelný nápis modelu. Ten však bude nést stejný font jako nový Leon.

  Čas karantény, čas na automobilové omalovánky

Interiér

Modernizace však nebude jen o designu exteriéru. Interiér se má také dočkat retuší v podobě nového multimediálního displeje, plně digitální štít a samozřejmě nový volant. Ateca má zacílit na větší konektivitu a celkově přívětivější prostředí uživateli. Posílí se též aktivní bezpečnost zástavbou nejnovějších asistentů, které má značka v nabídce.

Motorizace

Kompaktní SUV s českým rodokmenem bude nabízet paletu motorizací doplněnou o nové jednotky koncernu Volkswagen. Dočkat bychom se tak mohli mild-hybridní motorizace 1.5 eTSI. Jak se modernizace dotkne zásadněji nabízených motorů však nevíme.

Nezbývá nám počkat do oficiálního představení modernizovaného modelu. Jste-li fanouškem značky Seat nebo vás novinka zaujala určitě byste si měli zapsat termín 15.6.

Reklamy