fbpx

Seat Ibiza a Arona se začínají odhalovat!

Novinky

Written by:


Aktuálně se jedná o nejmenší modely španělské automobilky. Vypadá to tak, že VW Group plánuje letos omladit nejmenší modely koncernu. Vedle dvojčat Ibiza a Arona, přijede letos také mladoboleslavská Fabia a také omlazený Volkswagen Polo.

Pokračování v úspěšné tradici

Seat Ibiza je bezpochyby ikonický model značky. Jméno Ibiza našlo inspiraci ve stejnojmenném španělském ostrově. Tento malý hatchback se prvně ukázal veřejnosti již před 35 lety! Není pochyb o jejím prodejním úspěchu. S celkovým číslem atakující hranici téměř 6 milionů vyrobených kusů od jejího uvedení na trh. Modernizovaná Ibiza má za cíl zachovat post nejúspěšnějšího vozu, který kdy sjel z výrobní linky značky Seat.

Crossover Arona drží krok s dobou

Městský crossover Arona, jenž technicky i designově vychází z hatchbacku, je mladý model značky. V roce 2017 jeho uvedením na trh automobilka reagovala na stále zvyšující poptávku po vozech kategorie SUV. Od svého uvedení na trh se Arona stala klíčovým pilířem SEAT. Vždyť v roce 2020 se jednalo o druhý nejprodávanější model této řady!

Seat Arona

Zákazníky přitahuje svým robustnějším vnějším designem a lepšími schopnostmi v lehkém terénu. Ovšem nejvíce se stejně bude vyskytovat v městských uličkách, kde využijete vyšší posaz a bezpečnější dojem z vozu.

  Výrazně zvětšené ledvinky aneb premiéra BMW řady 4 Coupé

Oba modely jsou na trhu téměř 4 roky, a tak je nejvyšší čas na jejich modernizaci. Seat chce dodat svým městským vozidlům novou sílu s mladistvým duchem a zaujmout tu nejmladší klientelu.

Co přinese nová Ibiza a Arona?

„SEAT Ibiza byl základním kamenem úspěchu značky, přičemž se během jeho pěti generací prodalo téměř 6 milionů vozidel, zatímco SEAT Arona je jasným pilířem v nabídce a je loni nejprodávanějším modelem SEAT, “ řekl Wayne Griffiths, prezident SEAT a CUPRA.

Ve své tiskové zprávě Seat také naznačuje, že se facelift nejmenších modelů dotkne také jejich konektivity. Jednat se bude o větší dávku digitalizace (dostane digitální přístrojový štít?) a o lepší propojení se světem. Právě tato vylepšení mají zachovat popularitu modelu mezi mladou klientelou. Zlepšit se má intuitivita, funkčnost a vnímaná kvalita, čehož chce značka dosáhnout prostřednictvím vylepšeného designového jazyka společně se zvýšenými úrovněmi technologie. Po modernizaci by se neměla výrazně změnit paleta motorizací včetně TGI na stlačený plyn.

Design je zatím zahalen. Už nyní ovšem víme, že Arona dostane styl předního nárazníku z Cupra Formentor. Kulaté mlhovky budou umístěny pod světlomety. Ibiza ukázala nový font písma na zádi, stejný můžeme vidět na novém Seatu Leon nebo Seatu Ateca. Nový bude také design mřížky masky, ale Ibiza a Arona dostane každý svůj jedinečný styl.

  Honda Civic jedenácté generace na první fotce!

Digitální světovou premiéru si odbydou nový Seat Ibiza a Seat Arona 15. dubna v 10:00 středoevropského času. 

Reklamy