fbpx

Škoda Auto dodá na IIHF flotilu SUV Enyaq iV

TOPZajímavosti

Written by:


Škoda Enyaq iV se již od čtvrtka nabízí veřejnosti v čerstvě otevřených autosalonech. Není tedy problém si ji osahat a nabýt první dojmy. Škoda se tradičně chce na mistroství blýsknout na mistrovství svou novinkou. Volba padla právě na nové elektrické SUV Enyaq iV.

Škoda Auto nesponzoruje IIHF poprvé

Letošní již na 84. mistrovství světa v ledním hokeji se budou konat v lotyšském městu Riza. Hlavním sponzorem IIHF (International Ice Hockey Federation) bude mladoboleslavská Škoda. Pro organizátory mistrovství si připravila hned 45 plně (poprvé) elektrických vozů Škoda Enyaq iV

ŠKODA AUTO podporuje Mistrovství světa v ledním hokeji (IIHF) jako oficiální hlavní sponzor již 29. rok po sobě. Značka díky tomu drží světový rekord v nejdelší hlavní sponzorské podpoře v historii sportovních mistrovství světa. V krátkosti se podívejme do historie. Na této pozici se vystřídala flotila Superbů, Kodiaqů, Octavii nebo kupříkladu první verzi Škody Yeti.

Martin Jahn, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO pro prodej a marketing, zdůrazňuje: „Jako česká společnost má ŠKODA AUTO úzké vazby na lední hokej kvůli nesmírné popularitě tohoto sportu ve své domovské zemi. Lední hokej navíc představuje dynamický, praktický a týmový přístup – hodnoty, které dokonale zapadají do společnosti ŠKODA AUTO. Z tohoto důvodu podporujeme letošní mistrovství světa v ledním hokeji IIHF jako hlavního sponzora již 29. rok po sobě, a tím si uchováme oficiálně uznaný světový rekord v nejdelším hlavním sponzorství v historii sportovních mistrovství světa. Obzvláště mě těší, že letos nasazujeme plně elektrickou flotilu 45 vozů ENYAQ iV, kterou poskytujeme organizátorům.“

V Rize se od 21. května do 6. června koná 84. mistrovství světa v ledním hokeji IIHF. Poté, co byl loni turnaj pozastaven kvůli pandemii covid-19, bude šestnáct nejlepších národních týmů světa bojovat o titul v lotyšském hlavním městě. Logo české automobilky bude zdobit středový kruh, stejně jako okraje hrací plochy a další místa kolem arén.

  Čas karantény, čas na automobilové omalovánky

2021 IIHF App powered by ŠKODA:

ŠKODA AUTO je také exkluzivním partnerem aplikace 2021 IIHF App, která nabídne fanouškům ledního hokeje fascinující příběhy a užitečné statistiky. Live ticker s notifikacemi o právě vstřelených gólech dává fanouškům šanci zúčastnit se akce v reálném čase, i když tam letos nemohou být osobně. Uživatelé mohou také zkoušet předpovědět výsledky zápasů a svůj odhad sdílet s přáteli. Aplikace je uživatelsky přívětivá a vzhledem k co největšímu obsažení všech fanoušků, bude aplikace k dispozici pro zařízení Android a iOS a to hned v několika jazycích.

Publikum jako Fanboard

Dalším novým konceptem v letošním roce je Fanboard – kartonové publikum s tvářemi pravých fanoušků. Vzhledem k tomu, že diváci kvůli pandemii koronaviru nemohou sledovat utkání naživo v aréně, nabízí ŠKODA AUTO nadšencům možnost umístit na tribunu figuru s jejich fotografií. Toto řešení poskytne až 15 000 fanouškům možnost podpořit svůj oblíbený tým v aréně. Ač to může působit celkem úsměvně, bude se jednat přeci jen o lepší pohled než na místa zející prázdnotou.

Krátce o Škoda Enyaq iV

První čistě elektrický vůz mladoboleslavské značky již důvěrně poznáme. Někdo by mol namítnout, že prvním elektromobilem bylo Citigoe iV. Nemýlí se, automobilka však Citigoe iV narozdíl od Enyaqu nevyvíjela hned od počátku jako elektromobil, proto se právě nové elektrické SUV chlubí tímto titulem.

  FOTO: Jak se rodí Bugatti Chiron

Škoda Enyaq iV startuje na částce 1 072 900 Kč. Za tuto cenu dostanete devatenáctipalcová kola, přední LED světlomety, bezklíčový přístup, asistent udržování jízdního pruhu, rozpoznávání dopravních značek či volba jízdních režimů. Na co si budete muset navyknout a oželet v základním provedení interiéru Loft? To dostává čalounění látkou a umělou kůží doplněné hliníkovým broušeným dekorem. Posádku bude rozmazlovat komfortní přední sedadla, která jsou také jsou všestranně nastavitelná. Řidiči pomůže při manipulaci s SUV o délce 4649 mm parkovací senzory vpředu i vzadu a zadní parkovací kamera.

Škoda Enyaq iV v průběhu času rozšíří svou nabídku. V příštích měsících můžeme vyhlížet čtyřkolky iV 80X (195 kW, 425 Nm) a nejsilnější iV RS (225 kW, 460 Nm), které budou k dispozici s kapacitou baterií 82 kWh (využitelných 77 kWh). V letošním roce se nabídka rozroste ještě o atraktivnější provedení SUV-kupé, přičemž nepřinese žádné změny oproti konvenčnímu provedení.

Životnost baterie se počítá na cykly. Škoda Auto garantuje, že Enyaqu neklesne její kapacita pod 70 % po dobu 8 let nebo 160000 km podle toho co nastane dříve. Lze tedy i po 8 letech počítat, že dojezd vám klesne z 390 km na hodnotu 273 respektive u verze s bateriemi o kapacitě 82 kWh z 510 pokud si připlatíte za verzi na 357 kilometrů, což stále stačí na městské popojížďky nebo krátké výlety mimo město.

Komu by se zachtělo, může mít též první Enyaq iV už doma. Zatím tedy musí oželit, že v příplatkové výbavě nenajde efektní, leč možná zbytečnou svítící masku chladiče.

Reklamy