fbpx

Škoda Auto potvrdila novinky pro rok 2023!

Novinky

Written by:

Letos je a bude velmi důležitý pro Škodu Auto. Na včerejší konferenci potvrdila, že pro letošní rok chystá hned několik novinek, mezi nimiž bude nová generace modelů Superb a Kodiaq a modernizace modelů Scala a Kamiq. Letos se třeba ale nedočkáme faceliftu čtvrté generace Octavie a na novou generaci modelu Karoq si taky ještě musíme počkat.

Zbytek roku 2023 bude pro Škodu poměrně rušný, protože česká automobilka, která je součástí koncernu Volkswagen, hodlá uvést na trh několik osvěžených nebo nových produktů. Jako první přijde na řadu facelift subkompaktního crossoveru Kamiq a kompaktního hatchbacku Scala v polovině cyklu s designovými aktualizacemi zvenčí i zevnitř. Velké elektrické SUV Enyaq se dočká vlajkové výbavy Laurin & Klement se všemi prvky výbavy! Cenou by ale dle dlouholetého trendu neměla překračovat cenu modelu RS a tedy….

Rok 2023 bude Elroq!

Neznačí to vtipnou narážku na elektromobily a značení mladoboleslavských SUV modelů s koncovým písmenem „q“. Škoda Elroq se chystá představit už letos! Model se postaví pod současný Enyaq a má rozměrově odpovídat modelu Karoq.

  Nová generace Audi S3 oficiálně představena

Pod zelenou plachtou se skrývá Elroq, připravovaný elektromobil umístěný pod modelem Enyaq. Nesmíme si ho plést s ekvivalentem nedávno představeného VW ID.2all od Škody, protože ten se na trh dostane až v roce 2025. Během sekce otázek a odpovědí, která následovala po výroční tiskové konferenci, předseda představenstva společnosti Klaus Zellmer uvedl, že se o elektromobilech dozvíme více během dubnové akce Explore More 2.0.

Bohužel nic nového

Ve druhé polovině roku se Škoda Auto chystá představit novou generaci modelů Superb a Kodiaq s plug-in hybridním pohonem. Zatímco první z nich je jako PHEV k dispozici již několik let, druhý jmenovaný zatím nabíjecí port nedostal. Za zmínku stojí, že nový Superb se již nebude vyrábět v České republice, protože výroba se přesouvá do Bratislavy, kde se bude montovat spolu s mechanicky příbuzným VW Passat nové generace.

Na koho si ještě musíme počkat?

Zájemci o faceliftovanou Octavii by měli vědět, že nejprodávanější produkt značky Škoda čeká facelift v roce 2024, kdy by měl projít úpravou také VW Golf. Z dlouhodobého hlediska se do roku 2026 objeví tři elektromobily: Elroq, základní vůz, který nahradí Citigo-e iV, a sedmimístné SUV, jehož předobrazem je koncept Vision 7S.

  Lunaz elektrifikuje Range Rover Convertible a LWB

Prodejní bilance

Pokud jde o výsledky společnosti, Škoda Auto za rok 2022, dodala 731 300 vozů, což je o 16,7 % méně než v roce předchozím. Pokles byl způsoben několika faktory: nedostatkem polovodičů, problémy s dodavatelským řetězcem a ruskou invazí na Ukrajinu. Největším samostatným trhem značky Škoda bylo Německo se 134 300 kusy, následovala Česká republika se 71 200 vozy a Indie s 51 900 vozy.

Nejprodávanějším modelem zůstala Octavia se 141 100 exempláři, zatímco Kamiq byl druhý s 96 300 kusy a Kodiaq těsně třetí s 94 500 kusy. Na stupně vítězů se málem dostala Fabia, které bylo v průběhu loňského roku dodáno 92 700 supermini.

Reklamy