fbpx

Škoda Shooting Brake Electric jako nástupce Superbu?

Design

Written by:

Není tomu tak dávno, co se k nám donesla zpráva, že máme očekávat plně elektrický model o rozměrech Škody Superb. Škoda Superb Combi se dočkala nástupce z rukopisu Radima Urbana. Jak se vám líbí jeho Škoda Shooting Brake Electric?

Cílem bylo navrhnout pokračování DNA mladoboleslavské značky. Sestavit extrémní shooting brake a zkusit, jak by vypadali vozy Škoda, kdyby byly ještě více ovlivněny organickými tvary. Přestože Škoda Shooting Brake Electric figuruje jako zcela nový koncept, Radim při jeho navrhování myslel i na dosavadní modely koncernu.

Tento koncept je na platformě Volkswagen I.D Vizzion, tudíž se jedná o čistě elektrický vůz. Přední maska, gril se skládá ze dvou částí. Z horní na velmi výrazně tvarovaný „power dome“ na přední kapotě. Na ní navazují štíhlé přední světlomety. A dále spodní části, na kterou navazuje aerodynamická linie vedoucí vzduch do boků vozu. Tento prvek převzal z aktuální generace Škoda Fabia. Linka končí až mohutně zaoblená zadní část s kontrastními hranatými světly ve tvaru trojúhelníku, symbolickým pro nejnovější vozy automobilky Škoda.

  ROZHOVOR: Jana Míková nejmladší automobilová závodnice

Šedá verze projektu má aerodynamický prvek odvádějící vzduch z přední masky na kapotu známý z aktuálně vyráběného elektromobilu Audi e-tron GT. Celá silueta vize Škoda Shooting Brake Electric je velmi sportovní. O prostornost však nebude nouze. Pozorné oko zaujmou velká kola propůjčená ze Škody Enyaq iV.

Radim Urban

Pozorní čtenáři již toto jméno u nás zaznamenat. Minulý rok v srpnu se jednalo o vizi velkého SUV s výrazným prvkem písmene „X“, které se promítlo do tvaru přídě. Model Škoda Vision XP tehdy překvapivě vyšel jen o pár dní dříve než skica reinkarnace Škody Ferat od Baptisteho.

Škoda Vision XP

Obrázek 1 z 4

Reklamy