fbpx

Sportovní náčiní s názvem Acura TLX

O novém modelu od značky Acura, která je ve vlastnictví Hondy, si můžeme nechat jen zdát. Avšak model NSX je nabízen i u nás. Setkáme se tedy s modelem TLX i u nás coby model Hondy?

Novinky

Written by:


Acura TLX 2020

Příchod sportovního sedanu s 3,0 litrovou V6 doplněnou o turbo snad nemůže být na evropský trh. Bohužel je to pravda. Připravovaná nová generace Acura TLX je stejně jako aktuální generace výhradně určená pro Ameriku.

Inspirace

Design se od konceptu Acura Precision Concept z roku 2016 postupně rozvinul do skoro sériové podoby u Acury Type S Concept. Ten si svou premiéru odbyl v září 2019 na akci Monterey Car Week. Světle modrý sedan přinesl sportovní linky naznačující, že se nebude jednat o žádné ořezávátko. Název konceptu zároveň odkazuje na název vozů, které měly nejen sportovní podvozek ale i velmi výkonný motor. Od roku 2001 modelem 3,2CL Type S s 3,2 litrovým motorem o výkonu 260 koní. Bohužel poslední vyrobený model s emblémem Type S vyjel z linky roku 2008. Acura TL Type S nabízela 3,5 litrovou V6 o výkonu 286 koní.

Acura TLX 2021

První teaser uvolněný přímo od automobilky odhaluje pouze zadní partii vozu. Široké rozkročení vozu podtrhnuté svalnatými blatníky zvětší části odkazuje na poslední z jmenovaných konceptů. Na silný agregát pod kapotou upozorňuje čtveřice velkých koncovek výfuku spolu se zadním difuzorem pro lepší aerodynamiku. Zadní světla mi silně evokují podpis BMW nových generací. Hlavně tedy chystaný model BMW 4 nebo model i4.

  Mini slaví rodinné kulatiny. Před 60 lety přišel John Cooper!

Upoutávka na oficiální představení Acury trvá 7 vteřin, ale již během ní máte možnost krom popsané zadní partie slyšet i krásný zvuk V6. Ten ovšem bude v nabídce až s vrcholnou verzí Type S.

Luxusní sedan nové generace TRX je mezičlánkem kompaktního sedanu ILX a luxusního RLX. Portfolio značky dále nabízí pětimístné luxusní SUV RDX, větší již sedmimístné SUV MDX a samozřejmě novou generaci legendy Acura NSX.

Představení modelu proběhne již 28.5. v 10:00 místního času. Kdyby se TRX přeci jen dostalo na evropský trh konkurentem by měl být třeba BMW 5.

Reklamy