fbpx

Stahují se mračna nad BMW X4? SUV kupé skončí!

Novinky

Written by:


Píše se rok 2022, ale modelová řada BMW se stále rozrůstá a nic nenasvědčuje tomu, že by se měla zpomalit. Mezi poslední přírůstky patří elektrický iX1 a čínský X5 s dlouhým rozvorem, přičemž XM brzy završí portfolio X. Podle nové zprávy od známého vnitřního zvěda společnosti model X4 se možná nedočká další generace!

BMWBLOG cituje uživatele ynguldyn z Bimmer Postu, který je známý tím, že má o budoucích změnách v modelové řadě Mnichova pravdu. Nyní se svěřil s tím, že německá značka předpokládá, že nebude dostatečná poptávka, aby si model spalovací motor zasloužil. Model X4, pompézně označovaný jako Sports Activity Coupe (SAC), už měl pro svou třetí generaci určené kódové označení G46, ale nakonec k němu možná nedojde!

Král je mrtev, ať žije král?

Kategorii SUV kupé založilo (čtěte spíše více proslavilo) BMW X6 před téměř patnácti lety. Nedávalo by tedy smysl, že by mnichovský výrobce tento trh opustilo s menší X4. Stejný zdroj uvádí, že o SUV kupé segmentu D nepřijdeme úplně. Aktuálně se prý pilně pracuje na jeho čistě elektrické variantě! Ano, brzy už místo modelu X4, budeme u prodejců objednávat iX4.

  KTM X-Bow GT-XR: GT2 na silnice s dojezdem 1000 km!

V rámci BMW je údajně známý pod označením NA7 a do výroby v novém závodě automobilky v maďarském Debrecínu vstoupí od listopadu 2026.

BMW X4 M40i

Obrázek 1 z 13

Slušivý kabát pro zcela novou techniku

Bude stát na platformě Neue Klasse s kulatými bateriemi Gen6, které zlepší dojezd a rychlost nabíjení o 30 % ve srovnání se stávajícími hranolovými články.

Tyto baterie znějí nesmírně slibně, protože BMW odhaduje, že hmotnost klesne až o 20 %! Výrobní náklady by se přitom mohly snížit na polovinu. Kromě toho se předpokládá, že emise CO2 spojené s výrobním procesem klesnou o neuvěřitelných 60 procent. Baterie nové generace si údajně mají zachovat 80 procent svého výkonu i po deseti letech používání.

Šéf BMW se netají s myšlenkou na produkci vlastního supersportu!

Nádech a výdech

Jak už to u zvěstí od pracovníků společnosti bývá, berte nepotvrzené podrobnosti s rezervou. Bylo by to opravdu podivné rozhodnutí model X4 s benzinovým a naftovým motorem poslat do důchodu, vzhledem k tomu, že lidé nakupující v luxusním segmentu mají zřejmě neukojitelnou touhu po všech crossoverech.

  BMW i3 a BMW i3s: Definitivní konec s oslavou

Model X4 G02 je v nabídce od roku 2018, přičemž minulý rok prošel faceliftem a pravděpodobně v ní ještě minimálně pár let zůstane. Mezi zánikem modelu se spalovacím motorem a uvedením elektromobilu na trh by mohla být mezera, což nebude případ konvenčně stylizovaného modelu X3. Ten dostane překvapivě v nové generaci verze spalovacími motory a čistě elektrickým pohonem!

Suma sumárum

Co dodat. Přesun na elektromobilitu si vyžádá velké změny a mnohdy překvapivé změny v modelovém portfoliu. Aktuálně výdělečnější X4 dostane stopku, zatímco praktičtější X3 stále (alespoň ještě pro další roky) dostane klasické motory.

BMW údajně, stejně jako Mercedes, chystá za pár let nahradit nejmenší modely čistě elektrickými deriváty. Stát by se mělo do roku 2026. S největší pravděpodobností tedy s odchodem stávající generace.

Reklamy