fbpx

TEST: Peugeot 308 1.2 PureTech 130 EAT8

TestyZajímavosti

Written by:


Golf na francouzský způsob?

Hledáte praktický a příjemný evropský hatchback s cenou kolem 400 000 Kč? Odpověď na tuto otázku je většinou jednoduchá. Golf!

Jenže! Co když nechci Volkswagen? 🤔

Potom máte spoustu dalších možností a jednou z nich je i modernizovaný Peugeot 308, který se nám nedávno dostal do redakce k testu.

Měli jsme možnost vyzkoušet verzi s motorem 1.2 PureTech 130 s automatickou převodovkou EAT8.

Interiér potěší pohodlím i kvalitou

Začneme ale v interiéru. Nemá cenu popisovat, jak odlišný je systém rozložení ovládacích prvků ve vozech Peugeot. To všichni už dávno ví. Co bychom ale rozhodně opomenout neměli je kvalita zpracování interiéru. Nic nepovrzává a většina materiálů v dosahu řidiče je tvořena příjemně měkčenými plasty.

Kvalitně zpracovaný je i multimediální systém a jeho uživatelské rozhraní. Reakce jsou rychlé a prostředí intuitivní. Co náš zamrzelo je ale ovládání klimatizace. Tu je možné nastavit právě pouze skrze dotykový panel, což při řízení není zrovna dvakrát praktické.

Co se prostornosti týče, není si na co stěžovat. I čtyři dospělé osoby se do auta vejdou bez sebemenšího problému a nebudou trpět ani na další cestě. Prakticky založené zákazníky potěší i kufr s objemem 420 litrů. (Například nový Golf nabízí jen 380 litrů zavazadlového prostoru.)

  Hyundai Santa Fé dobylo Jižní pól

Benzínový čtyřválec v kombinaci s osmistupňovou převodovkou nás potěšil svou pružností a hlavně kultivovaností. Častokrát se vám stane, že o motoru nebudete ani vědět. Ještě více to platí v jízdním režimu Eco, kdy se motor nežene za vysokými otáčkami a spoří palivo, jak se jen dá. Dalším jízdním režimem je Normal a Sport. Tomu se ale raději vyhněte. Sice se zrychlí reakce plynového pedálu, a budíky se efektně zbarví do červena, za nepříjemný vyumělkovaný zvuk, který vás bude rušit z repráků to ale nestojí!

Po týdnu našeho testu se spotřeba vozu ustálila na hodnotě 6,3 litru benzínu na 100 km. Vzhledem k tomu, že jsme auto testovali opravdu důkladně to považujeme za dobrý výsledek.

Peugeot 308 ve verzi 1.2 PureTech 130 EAT8 patří mezi nadprůměr ve své třídě. Potěšil nás jeho praktický a prostorný interiér, kvalitní zpracování pružný motor i chování vozu v zatáčkách. Naopak nás nepotěšilo tužší odpružení podvozku a ovládání klimatizace skrze dotykovou obrazovku.

Výsledné hodnocené, které si od nás malý Peugeot odnesl je 7,5 z 10!

  TOP10: Nejlepší auta s výkonem pod 100 koní

Reklamy