fbpx

Tohle byl frmol: Chrysler 300C vyprodán během 12 hodin!

Novinky

Written by:


No, to bylo rychlé. Chrysler potřeboval pouhých 12 hodin, aby prodal 2 200 výkonných sedanů 300C. Očividně při napěchování V8 HEMI do už 11 let staré druhé generace sedanu, lze ten věk prominout.

Vyprodáno, ale stále existuje naděje!

Po jeho odhalení 13. září byla na webových stránkách společnosti spuštěna speciální stránka, na které si zájemci mohli jeden z nich vyzvednout. Tento odkaz je stále v provozu. Nově se na něm můžete zapsat na čekací listinu, v případě že by někdo svůj 300C odřekl.

To znamená, že stále máte šanci získat jeden vůz, samozřejmě za předpokladu, že dostatečný počet lidí zruší své předobjednávky. Generální ředitel Chrysleru Chris Feuell sdělil časopisu Motor Trend, že všech 2 000 vozů určených pro Spojené státy a dalších 200 kusů pro Kanadu je po složení blíže nespecifikované zálohy obsazeno. Vůz byl nabízen ve světle bílé, sametově červené a leskle černé barvě, s červenými brzdovými třmeny Brembo a novým tříbarevným znakem 300C.

Model 300C slouží jako labutí píseň “fullsize” sedanu, protože po modelovém roce 2023 bude vyřazen z nabídky. Tato vysoce výkonná verze stojí 55 000 dolarů před započtením poplatků a zákazníkům bude dodána na jaře příštího roku.

  Fiat speciální edicí 500(RED) pomáhá zdravotníkům

Na důchod má plné právo. Lancia Thema, dvojče modelu 300, skončila už v roce 2014! I přes retuše, je poznat věk hlavně v interiéru na materiálech a designu palubní desky. Tlačítkový ostrůvek byste dnes v jakékoliv novince opravdu nenašli.

Pokud se spokojíte se základem

Základní model 300 je pro poslední rok stále k dispozici prakticky beze změn. Úroveň výbavy Touring lze nyní na přání pořídit se skupinou SafeyTec Plus. Ta zahrnuje dešťový senzor, přední a zadní parkovací asistent, automatická dálková světla, adaptivní tempomat a systém varování před čelní srážkou s aktivním brzděním. Chrysler přihazuje zvukový systém Alpine se šesti reproduktory a zesilovačem o výkonu 276 W.

Oldschool pod kabátem

Sedan s celkovou délkou 5044 mm váží 1 820 kilogramů. V porovnání třeba takový Mercedes-AMG E63 S 4MATIC+ třeba ztrácí na Američana 6 cm a německý rival se musí popasovat s 130 kg nadváhou.

Dodge zůstane věrný plnotučným V8. Vážně?

Nový 300C nabídne velmi slušný výkon. Na stovku zrychlí za 4,3 sekundy a čtvrt míle zvládne za 12,4 sekundy. Maximální rychlost je 278 km/h. Tyto hodnoty si připisuje díky 6,4litrovému osmiválci HEMI o výkonu 485 k a 644 Nm. Prostřednictvím osmistupňové automatické převodovky je vše posíláno pouze na zadní kola! Německý konkurent ale ze svého vidlicového osmiválce vymáčkne 603 koní. Díky pohonu všech kol se jedná o lepšího parťáka na každodenní používání.

  Nová Lancia Aurelia: restart italské automobilky

Zpátky ale k americkému bestselleru. Chrysler vystavuje model 300C 2023 v Detroitu na Severoamerickém mezinárodní automobilové show do 25. září.

Chrysler 300C

Obrázek 1 z 17

Suma sumárum

Nelze se ničemu divit. V přepočtu za 1 346 587 korun dostat plnotučnou V8, už nejednoho zvedne ze židle. Aktuální vzhled 300C se mi třeba líbí, tudíž kdybych měl jak na opičku, tak na banány, byl bych mezi prvními zákazníky. Přestože si v porovnání s evropskými konkurenty nevede dobře, tahle americká oldschool technika má své kouzlo. Bye, Bye HEMI!

Reklamy