fbpx

Věk je jen číslo: Senior jel Nissanem GT-R přes 320 km/h!

Zajímavosti

Written by:

S přibývajícím věkem se nezpomaluje! Tímto heslem se řídí Barry, nadšenec do rychlých vozů. Na dráhu vytáhl „Godzillu“, aby zjistil, co v ní je.

Tohle je Barry. Jezdí ve skromné Hondě. Soudě podle jeho uvolněného chování byste nikdy netušili, že jeho druhým autem je Nissan GT-R spalující etanol. Prvních pár minut videa tuto představu ještě umocňuje, když ukazuje staršího pána, který se s pomocí hole pomalu sune ze svého Civicu. Opatrně se pohybuje po svém domě, mluví do kamery o nadcházejícím výletu, a přitom přemítá o tom, že je krásný den na projížďku. Nakonec dojde ke knihovně, kde jsou dva svazky klíčů: jeden od Hondy, druhý od GT-R. To si pište, že víte, kterou sadu vezme.

GT-R po důchodci

Zdá se, že Barry má zálibu v rychlosti. Začalo to už na začátku, když náhodou viděl – a slyšel – projíždět kolem první Porsche 911. To v něm zřejmě probudilo vnitřní touhu po rychlosti, která se zjevně nezmenšila, přestože od setkání s Porsche uplynulo už více než 50 let. Jeho Nissan GT-R z roku 2012 je jistě schopen tuto touhu naplnit, a to i v čistě tovární úpravě, což samozřejmě není.

  Volkswagen Lamando 5XL komfortně převeze 10 cestujících!

Nissan GT-R Special Edition: když nemáte na verzi 1:1, zajděte do „mekáče“

Kompletní přehled všech vylepšení se nám nedostane, ale motor Nissanu je kompletně přestavěný, od klikové hřídele až po turbodmychadla. Odhaduje, že motor vyvine kolem 1 200 koní, a aby zvládl takový tah, byla důkladně vylepšena také převodovka. Takže ano, je docela schopen dosáhnout rychlosti daleko vyšší než to Porsche, které viděl před půl stoletím.

Aby si Barry naplno uvědomil jeho výkon, vydal se na mezinárodní letiště Upington v Jihoafrické republice. Díky extrémně dlouhé přistávací dráze si konečně odškrtl položku ze seznamu, kterou má, tušíme, téměř každý gearhead. S volným prostorem vypustil upravený motor GT-R a držel nohu na zemi až do rychlosti 320 km/h a více. Na telemetrii nakonec vidíme 351 km/h.

„Předpokládám, že až zestárnu, tak budu muset trochu zpomalit,“ řekl Barry na začátku videa. „Ale nejsem si jistý, kdy to bude.“

Reklamy