fbpx

Volkswagen Fest 2k21 – auto za vstupenku bude i letos!

Rozhovory

Written by:


Volkswagen Fest je již nějakou dobu neodmyslitelnou akcí pořádanou na jihu Čech na menším letišti Hosín. Už 27.8. se otevřou brány pro první návštěvníky srazu. Událost najdete na facebooku.

Minulý rok jsem byl opět na akci Volkswagen Fest 2020, kde si na mě udělal chvilku organizátor, Zdeněk Fišák. A kvůli čemu se sem také letos vydáme? Na naše otázky odpověděl Zdeněk.

Koronavirové opatření bylo už minulý rok a bylo zvládnuté na jedničku. Co mají návštěvníci očekávat letos?

Letos to díky bohu není tak hrozný, jelikož se některé věci celkem uvolnili. Musíme ovšem nějak řešit očkované, antigenní testy atd. Takže to se ještě uvidí, každopádně stejně tak jako loni budeme na bráně měřit teplotu, protože se chci bránit i já, stejně tak budou po areálu rozmístěny antibakteriální gely na stojanech. Není to zkrátka tak hrozný, minulý rok nám ukázala že to umíme, nemusíme mít letos rozdělené parkoviště na sektory, což je super. Ale zase se na to nechci úplně vykašlat.

Bude letos možnost otestovat si na místě aktuální nabídku modelů Volkswagen?

To nedokáži ještě říct, jelikož CB Auto, které tuto akci semnou dělalo, to letos opravdu nezvládá. Takže nějaké auta na místě z novinek budou. Můžu prozradit, že tam určitě bude k vidění Tiguan ve verzi R, kterého přivezu až z Prahy. Možná si s ním sklouzneme s lidma na dráze. Ale programu máme v plánu dosti, takže se stejně nikdo nebude nudit.

Kde se přesně nachází letiště Hosín, najdeš zde.

Jsi spokojený s programem? Budou nějaké novinky oproti 2020?

Program je věc, která se každý rok vyvíjí, ale zatím se ukazuje že to funguje. Lidi se nenudí, a moderátoři se starají o skvělou zábavu a show. Už teď mi lidi píšou, jak to je s nájezdovou rampou, jak se tam s autem mohou dostat. Matěj tam také působí jako profesionál, který autům rozumí, takže si s ním každý chce pokecat. Přes den si můžeš projít partnery, ti se třeba každý rok mění. Letos třeba se k nám navrací Tibor s Chemical Guys což je hrozně super, protože se známe dlouho a vím, že udělají zase pěknou show. Budeme mít na místě nově obytné auta, do kterých můžeš vlézt a rozhlédnout se jaký to je sebou vozit obývák. Taky tento rok jsem víc dal do merche. Takže nebudou jen trika ale i mikiny a kšiltovky. (Doražte do stánku brzy. První vyrobená mikina se prodala v aukci za neuvěřitelných 2000 korun!)

  ROZHOVOR: S Honzou Charouzem o současnosti a budoucnosti F1

No a v neposlední řadě beseda semnou no. Ptal jsem se na to lidí už i minulý rok a letos do toho prostě jdu. Celou dobu ten club a fest stavím na osobním přístupu. Nemyslím si, že tam jezdí nějak moc lidí, kteří neví třeba vůbec kdo jsem. Nebo nepoznají mne podle obličeje. A štvalo mne, že mne někdo na Festu zastaví a chce si promluvit, a já na něho bohužel nemám čas. Tak poprvé to zkusíme s tím, že si dáme pivo ve stanu, můžou na mne chrlit otázky, můžeme se bavit jako kamarádi. Těším se na to, i když budu asi nervózní.

Nic ti neunikne, když si nainstaluješ nejnovější aplikaci Volkswagen Fest 2k21 (pro Android; pro Apple)

Představíš nám letošní auto za 450 Kč?

Co ti mám představovat 😀 Jdeme v tomhle další rok, takže letos tu máme Volkswagen New Beetle ve verzi cabrio z roku 2003. Takovej mlaďák do rodiny. Ale tím, kam mířím, se to celkem hodí. Začínám si hrát s dosti brutální myšlenkou, a tou je že třeba příští rok nebo za dva prostě koupím nový auto. Víš, že budeš moci vyhrát na Volkswagen Festu třeba nový Polo se slabším motorem, ale prostě to risknu.

Kup si lístky ještě teď z pohodlí domova!

Volkswagen New Beetle

Obrázek 1 z 14

Výběr New Beetle Cabrio byl spontánní nebo to má hlubší význam?

Vždycky jsme brali ikonické kousky. New Beetle je pro některé modla. A ve verzi cabrio jsme ho chtěli od začátku. Na příští rok už mám zase vybrané auto, které bych chtěl. A už po nich i koukám což už je asi fakt nemoc 😀

Co tě tak nejvíc stresuje měsíc před začátkem akce?

Registrace, lidi, kolik jsem v mínusu. Já mám Fest nachystaný od ledna, nebo spíše mám domluvený se všemi, kteří jsou nutní. Ale pak jak se to blíží, tak jasně že to ve mne vře, vzpomenu si na nějaký věci, který jdou udělat líp, pak jestli to stihnu. Jestli mi to Covid nezavře všechno. Ale měsíc před akcí, se spíš soustředím, aby se to nepohybovalo úplně v záporných číslech, to nikdy pak nesvědčí o ničem dobrém. Přeci jen samotná akce každým rokem je větší, co si budeme. Ale nervy mám pořád stejný.

Přijede letos na Volkswagen Fest konečně 1000 aut?

Nevím, nedokážu to říct, kdyby minulý ročník bylo hezky věřím, že to tam přijede. Letos už neříkám nic, ale jak to děláš prostě dlouho a každý rok tě to stojí čas, usílí, věnuješ se tomu, tak doufám každý rok. Letos už to je ale asi opravdu naposledy kdy to propaguji. Je super vidět ty lidi, že to používají třeba už jen na instagramu. Stačí taková blbost jako je hastag #1000autnebonic. No a pak jsme to zkoušeli s druhým Festem a minulý rok další. Takže jsme na #1000autnebonic3kdyžbudehezky. Ale nevím asi je to moc velká hranice. Naposledy, pak už tenhle hastag nikdo neuvidí, protože já to asi vzdám 😀

Podpořit VW club můžeš už nyní koupí čehokoliv z jejich e-shopu, kde si mj. můžeš koupit výhodně auto od Porsche Brno.

  Rozhovor s Míšou Sacherovou: "Mám na kontě i 200 pneu za rok"

Je-li někdo na vážkách zda přijet, co bys mu vzkázal?

Akce moc nejsou. Já jednu dělám, a ještě z ní můžeš odjet autem. Není se čeho bát, můžeš mít BMW nebo mercedes je mi to jedno. Stejně jak mi bylo jedno minulý rok, že se tam chlap přijel podívat s Aston Martinem… Počasí má být hezký, prý. Což je divný, protože vždycky zatím pršelo. Už s tím i ti lidi počítají, ale letos prý není šance, takže bude hezky. Nudit se tam nebudeš a potkáš super lidi. A poprvé můžeš potkat i mě 😀

Takovou ozdobu budeš mít na čelním skle, když přijedeš jako první…

Ještě bych chtěl jednou poděkovat za tvé odpovědi. Mohu jen doplnit, že Volkswagen Fest rozhodně špatně neuděláte! Všechno potřebné najdete na oficiálních stránkách Volkswagen clubu.

Ke konci si můžete ještě prohlédnout minulý ročník, který byl opět výživný.

Volkswagen Fest 2020

Obrázek 1 z 106

Reklamy