fbpx

Volkswagen Fest 2k21: poprvé VIP host, poprvé svým autem

ZOOM

Written by:

Abych nejdříve uvedl vše na správnou míru: Volkswagen Fest jako rodilý „budějčák“ znám ještě jako Beetle sraz z let 2008. Je tedy s čím porovnávat! Letošní Volkswagen Fest 2k21 nezklamal! Díky vám navíc byl ještě o to lepší, jelikož jsem vás vůbec poprvé hned přidával v průběhu akce na náš Instagram!

Vše známé, přesto nové

Letiště Hosín, kde se Volkswagen Fest 2k21 odehrával, se naštěstí nemusel dělit do speciálních zón dle kapacity, jak tomu bylo v minulém roce. Klasicky jste mohli při návštěvě jako první spatřit po obou stranách hned za vstupní branou Transportery různého stáří a s různě originálními úpravami. Narozdíl od minulých ročníků se změnil směr nájezdu na letištní travnatou plochu, a tak jste nemohli hned obdivovat ještě z vlastního vozu řadu GTI a Transporterů. Poslední jmenovaná zůstala zachována na původním místě v řadě naproti stánku s klubovými předměty. Řadu Golfů GTI, spíše půkruh, narušil ve svém středu červený Volkswagen Karmann. Řadu otvíral Golf GTI MK1 a přijel dokonce Golf GTI osmé generace ve výroční edici 45 Clubsport! Dětská zóna obsahovala na pospas opuštěnou bílou T4, která sloužila jako velká bílá tabule k zanechání kreseb či vzkazů. Nechyběla ani velká stage s rampou pro možnost krátkého vystavení svého vozu a občerstvovací zóna s vratnými kelímky Volkswagen Fest.

Motivem Volkswagen Festu se můžete do sytosti vybavit na e-shopu klubu.

Nechyběl ani opravdu obrovský stánek se samolepkami na váš vůz, obchod s předměty Volkswagen Festu a oficiální stánek Volkswagenu.

Trpělivost New Beetle přináší…

V sobotu na programu byly asi hned 3 nejočekávanější a nejoblíbenější akce. Už od dopoledne bylo možné najet na výše zmiňovanou rampu na velkou stage a popovídat si o vašem voze s Matějem z pořadu UkažKáru.

  Volkswagen Golf R 20 Years Edition - Je čas slavit!

Sprinty na letištní dráze byly opět plné zajímavých soubojů. Po polední rozcvičce čekaly návštěvníky ostré sprinty. Zhruba v polovině se akce musela na pár minut přerušit. Zcela nečekaně museli však zasahovat záchranáři z Czech SAR Team, kteří zde letos měli i stánek. Dle dostupných informací jeden z řidičů při popojíždění v koloně na dráze dostal epileptický záchvat. Vše dobře dopadlo, přesto si ho převzal ještě na letišti do péče přivolaný lékař se záchrankou. Závody poté pokračovaly dle plánu.

Po čtvrté hodině odpolední na sprinty navázal Zdeněk Fišák se svou novinkou v programu. Celou hodinu vyčlenil pro návštěvníky, aby se mohli hezky v klidu, v suchu zeptat, na cokoliv je zajímá o Volkswagen Festu.

Konečně se dostávám k samotnému závěru celé akce. Losování! Volkswagen New Beetle z roku 2003 našel nového majitele po napjatě očekávaném losování v půl jedenácté večer. Atmosféra zhoustla jen pár minut před vyslovením jména na vylosované vstupence. Gratulujeme! Zbyněk J. se nyní může radovat z nového mazlíka na léto. Jen připomeneme, že o perfektní přípravu laku i interiéru, než dorazil na Volkswagen Fest 2k21, se postaral Lukáš Karásek, vlastník detailingového studia Blue Bug.

Pro ukázku téměř toho nejlepšího je krásné téměř 3 minutové video od JOKYMEDIA.

Zdeněk k Volkswagen Fest 2k21

Poletoval z místa na místo, kecal s lidmi, když těch pár minut nepotřeboval něco řešit, a ušil si letos vůbec poprvé na sebe bič v podobě hodinové talkshow. Informace o dosažení účasti těsně nad hranicí 750 vozů ho na Hosíně moc nepotěšila. Bylo na něm vidět, že očekával o dost vyšší účast. Ostatně přípravy na to byly veliké, dost nám o tom prozradil v našem rozhovoru. Už na místě vyhrožoval, že za rok se sejdeme už jinde a na pokoření hranice 1000 aut už kašle. Já si však myslím, že to nevzdá!

  Volkswagen Fest 2k22: Golf Cabriolet v hlavní roli!

Co jsem si odnesl

Byla to vlastně má první akce, kdy jsem se více bavil přímo s účastníky. Určitě to řadím mezi události, které vám dají více než miliardu fotek do mobilu, ale cenné kontakty na lidi, které baví totéž jako vás. Dík patří NahnedCrew až z Třebíče, kteří mě k tomu všemu pozvali na jídlo. Přestože jsem dvakrát promokl, celý fest hodnotím kladně. Počasí nikdo neporučí, je však divné, že na Voklswagen Fest prší…

„Udělat fest při dobrém počasí umí každý, ale nahnat sem lidi i když chčije dokážu jen já“

Zdeněk Fišák, organizátor Volkswagen Festu 2k21

Důkazem o skvělé atmosféře může být tato galerie. Ještě víc fotek najdete už nyní na facebooku Volkswagen clubu. Navíc sem přidám ještě mé momentky vyfocené na mobil.

VW Fest 2021

Obrázek 1 z 308

Na konci tohoto článku bych chtěl ještě jednou poděkovat Zdeňkovi, který toto celé pro nás zorganizoval. Velké díky za vstup pro media a krátké popovídání si ve stanu. A příští rok zase na shledanou!

Reklamy