fbpx

Volkswagen Golf GTI BBS Concept – vkusný americký tuning

Novinky

Written by:


Mnohdy stačí jen málo, aby vzniklo něco velkého. Tak nějak vznikl Volkswagen Golf GTI BBS Concept. Znáte snad originálnější příběh?

Veterán inspirací

Volkswagen Golf GTI definoval žánr hot hatch po celá desetiletí a nový Golf GTI 2022 na tuto tradici navazuje. Pokrok však nemusí znamenat, že se zapomene na úspěšnou historii. Volkswagen proto navázal kontakt s filadelfským nadšencem německé automobilky, Jamie Orr. Výsledkem je povedené spojení moderních technologií a retro vzhledu.

Volkswagen Golf GTI BBS Concept

Obrázek 11 z 11

Inspirací pro tento koncept byla upravená verze GTI Mk2 z roku 1982. Cíl konceptu byl zdůraznit to, čím byl model GTI v průběhu let výjimečný.

“Model Mk2, z něhož koncept vycházel, jsem viděl na výstavě v roce 2019 a zaujala mě jednoduchost a pevnost konstrukce,” řekl Sean Maynard, marketingový specialista pro nadšence a motorsport společnosti Volkswagen. “Měl jsem možnost setkat se s Brockem Bickfordem z Evansville, a dozvěděl jsem se, že jde o projekt, který staví se svou dcerou od jejích sedmi let. Díky takovým příběhům si ještě více vážím komunity nadšenců VW.”

  O co jsme přišli v Ženevě 2020

Na motor se nesáhlo!

Osmá generace již legendárního GTI nabízí výkon 245 koní a 370 Nm. Nová generace ostrého hatchbacku se představila teprve před rokem. Nové nastavení podvozku však může sehrát roli v jiných jízdních vlastnostech vozu. Potěší volba manuální šestistupňové převodovky, natož na americké půdě. Ačkoli je do většiny tuningových staveb GTI zakomponována silná personalizace a úpravy, Orr byl sériovou variantou natolik ohromen, že chtěl nechat vůz mluvit sám za sebe.

Orr byl novou generací natolik okouzlen, že zachoval duši modelu Mk8. Úpravám se zcela vyhl interiér, karoserie a pohonná jednotka. Už základní sportovní přední sedadla nazývá Orr za fenomenální.

“U fleetových vozů pro nadšence se snažíme většinu úprav provádět na exteriéru a interiér ponecháváme v původní podobě,” dodal Maynard. “Díky tomu může někdo, kdo třeba nemá se značkou žádné zkušenosti, získat skutečný pocit z těchto vozidel.”

Od spoda nahoru

První a asi nejviditelnější změnou byla nová kola sady BBS Super RS 19×9 – s ikonickým vaflovým a šestihranným vzorem BBS. Koncept obouvá pneumatiky Delinte 235/35/19 D7. Dalším krokem byla výměna vinutých pružin a tlumičů za ty od společnosti H&R. Zatímco zadní uložení zůstalo sériové, přední je překopáno. Výsledkem je nastavení odklonu předních kol.

  Scirocco oficiálně končí. Ohlédněme se za třemi generacemi německé legendy

Nový Golf GTI BBS Concept má nový výfuk od společnosti Borla, který lze považovat za třešničku na pomyslném dortu. Novou výfukovou soustavu Orr hodnotí “je prostě o krok dál než sériový kus”. Zaujmou žlutá LED světla v předním nárazníku, která věrně kopírují původní Golf. Jestli jste na detaily všiměte si navazující červené linky, která se táhne od masky přes přední světla až po celém boku vozu. Kombinace červeno černých pruhů na voze ostatně odkazuje na jejich dřívější tovární barvy.

“Mk8 má nový styl karoserie a větší výkon pod kapotou, plus řadu vylepšení, díky nimž je GTI nejlépe ovladatelné, jaké jsem kdy řídil.” pochvaloval si novou generaci Golfu Orr

Reklamy