fbpx

Volkswagen Lamando 5XL komfortně převeze 10 cestujících!

Zajímavosti

Written by:

Volkswagen prodává v Číně kompaktní sedan Lamando L, který má být sportovněji vyhlížejícím protějškem modelu Jetta, stejně jako je Arteon podobný Passatu. Jeden z uživatelů TikToku však nebyl spokojen, a tak se rozhodl postavit větší. Lamando 5XL je pro deset!

Showcar

V Číně si potrpí hlavně na velké věci. Velké rozměry mobilů, domů nebo právě aut. Evropské automobilky vyslyšely tento trend a nabízejí na tamním trhu od svých modelů prodloužené verze povětšinou s přídomkem „L“. TikToker @justinbuildcars nazývá svůj jedinečný výtvor Lamando 5XL. Ač existuje arabský Hummer H1 X3 s dvěma patry, čtyřmi motory, čínský sedan vypadá, jako by měl být produktem photoshopu.

Pokud by čestné prohlášení nestačilo, v jednom z videí dokonce stojí v motorovém prostoru. Kde? Ano, pravá část pod kapotou je prázdná.

Přes 3 metry do šířky!

S udávanou šířkou téměř 3 metry je podivuhodně bizarní Lamando téměř dvakrát širší než běžné Lamando L! Lamando L má na šířku 1,831 metru. Vůz přináší zcela nový význam termínu „widebody“ a tento prostor navíc skutečně dobře využívá.

  Volkswagen e-Golf se stává ekologickým autem roku 2018

Na Volkswagen Fest 2k22 přijel „Brouk“ z Trenčína, který se vymyká všem zažitým úpravám! Na šířku má jako kamion a pohání ho V8 Tatra

Zapomeňte na typického uspořádání sedadel pro dva vpředu a tři vzadu. Lamando 5XL mění sedadlo spolujezdce na lavici pro dvě osoby a vzadu přidává další dvě místa k sezení. Neobvyklé osmimístné uspořádání se třemi sedadly vpředu a pěti vzadu v případě potřeby poslouží pro přepravu až deseti lidí!

Volkswagen Lamando 5XL

Obrázek 1 z 11

Pohon zůstal sériový, s jedním velkým ale

Vzhledem k tomu všemu si nejsme úplně jistí, jak tento vůz jezdí, protože na klipu z poloprázdného motorového prostoru se zdá, že je vidět něco, co vypadá jako přední kolo na straně spolujezdce, ke kterému není připojen hnací hřídel.

Vypadá dost neohrabaně. Motor mimo střed musí způsobovat bizarní ovládání. Zdá se, že k přednímu kolu na straně spolujezdce není ani připojen žádný hnací hřídel. Lamando 5XL má tedy asi pohon pouze jednoho kola. Navíc se pohybuje relativně nízkou rychlostí.

Volkswagen Phaeton D2: nástupce s velkými motory v jediném kusu

Kus práce v tom je

Co vedlo k výrobě Lamanda 5XL neprozradil ani v jednom svém videu. Nic na tom nemění, že stavba vozu je skutečně působivá. Celkově je řemeslné zpracování stavby docela působivé. Interiér a exteriér vypadají, jako by tak takto vyjel z továrny.

  Hyundai N rozebral testovací prototyp do posledního šroubku!

Na žádné z rozšířených ploch Lamanda nejsou viditelné švy a všechny přidané komponenty vypadají, že do sebe správně zapadají. Navíc, ačkoli všechny práce byly provedeny pouze na straně spolujezdce, vůz stále vypadá docela symetricky.

Suma sumárum

Někteří lidé dělají pro sociální média ty nejpodivnější věci. Justin je vynikajícím příkladem. Jen těžko lze odhadovat cenu tohoto projektu. Rozsah úprav je tak veliký, že Lamando 5XL lze prezentovat pouze jako showcar nelegální na silnici.

Reklamy