fbpx

Volvo EX90: první oficiální pohled do interiéru

DesignTOP

Written by:

Nová vlajková loď švédské automobilky Volvo se už brzy ukáže světu. Novinka, EX90, hodlá posouvat hranice ještě dál! Hranice bezpečnostní, komfortní výbavy a také množství ekologických řešení ve voze. Ústředním prvkem je přístrojová deska, kterou Volvo oficiálně představilo.

Pokud sledujete bedlivě novinky, dost možná vám neunikla první série patentových snímků. Ty odhalily vnější design velkého SUV a také tvar palubní desky. Líbí se mi, že se stále Volvo drží svého stylu, přestože ho v rámci doby poupravuje. Aktuálně klasické budíky nahradí uzoučká obrazovka, na kterou se budou zobrazovat důležité informace, jako je rychlost, dojezd a směr jízdy. Větší středová, vertikálně orientovaná obrazovka poskytuje přístup k navigačnímu systému, médiím, telefonu a ovládacím prvkům vozidla.

Důvěra je důležitá!

Volvo tvrdí, že tyto obrazovky budou mít zásadní význam pro budování důvěry mezi řidičem a vozidlem, zejména s tím, jak automobily začnou přebírat různé funkce řízení. Automobilka chce, aby tyto obrazovky „usnadňovaly život a zvyšovaly jeho bezpečnost, a nikoli aby způsobovaly další rozptýlení nebo zmatek“. Obrazovky budou zjednodušeným způsobem prezentovat relevantní a kontextové informace, které řidiče informují o tom, co od něj vůz očekává. Už dnes různé automobilky během jízdy automaticky blokují nějaké větší interakce řidiče s multimédii. Krok racionální a správným směrem.

  ZOOM: VII. Sraz Youngtimerů: Nejmenším skupiny

Minulý týden automobilka upoutala na sedadla a obložení palubní desky, když oznámila, že bude používat udržitelné materiály všude, kde to bude možné. EX90 bude také obsahovat přibližně 50 kilogramů materiálů na bázi bio a recyklovaných plastů. Společnost do kabiny přibalí také radar, který bude detekovat spící děti a domácí zvířata náhodně ponechaná ve vozidle.

Volvo hudbou z bouchání dveří chce oslovit mladší zákazníky!

Zvenčí bude mít Volvo „miliony“ senzorů, které budou spolupracovat s těmi interiérovými, aby lépe „rozuměly“ řidiči. V exteriéru jsou k dispozici kamery, lasery, radary a ultrazvukové senzory. Volvo má vlastní software, který vše řídí a zpracovává všechna data z interiéru i exteriéru vozidla, aby se ujistilo, že řidič dává pozor a jede bezpečně.

Volvo EX90 interier

Obrázek 1 z 9

Již brzy celé oficiálně!

Všechny podrobnosti a kompletní pohled na EX90 se dozvíme 9. listopadu. Design SUV se nebude příliš vzdalovat od známého vzorce modelu XC90, ale hlavní pozornost bude věnována základním technologiím a plně elektrickému pohonu. Podrobnosti o baterii a motoru (motorech) zůstávají tajemstvím.

Reklamy