fbpx

ZOOM: PragueCarFestival 2022 – oči jen přecházely!

TOPZOOM

Written by:

Poslední říjnový víkend patřil v Letňanech akci zvané PragueCarFestival. Ve spolupráci s Davidem vám můžeme ukázat další povedený ZOOM!

PVA Expo Praha praskala ve švech! Venkovní výstavní plocha měnila v průběhu dne hned několikrát profil, uvnitř si každý užil stejné porce tuningu, classic a také automobilových novinek po oba dny výstavy. PragueCarFestival se zavděčil snad úplně všem petrolheadům.

Jak jsem zmínil, venku byl protor na vozy, které majitelé běžně používají v provozu. Na své si přišli milovníci amerik, vyznavači JDM nebo tuneři jakékoliv kategorie. Nechyběla ani možnost si zaplatit jízdu v jednom ze supersportů. Fronta to byla nespočetněkrát zakroucená! Ještě před hlavním vstupem do haly na sebe strhávaly pozornost exkluzivní kousky od Super Cars Club.

Nebudu vám kecat, nevěděl jsem kam dřív skočit! Asi nejpropracovanější byla hala v čele s HardCore Haters uprostřed s pódiem pro DJ. Hala byla sice jedna z těch menších, ale byl tu celkem klid, a hlavně tu vystavovali i naši sledující! Za srdce mě také chytla velká sbírka klasických Fiatů z Engine Classic Cars Gallery. Prohlédnout jste mohli sérii amerik z 30. let 20. století, exponáty z chystané Retro Garáže v Lysé nad Labem nebo pár kousků československého motorsportu. Bystrému oku neunikl speciál Ondřeje Klymčiwa v nových barvách!

  Kuhl Racing přetvořilo Toyotu RAV4 k nepoznání

Osahal jsem si, co jsem mohl

Když se posunu k těm novějším vozům, mile mě překvapila možnost si doslova prolézt sedm z osmi studentských vozů Škoda Auto! Když tam tak byly jen pár metrů od sebe, byl na nich vidět postupný vývoj. Chyběl tam projekt Škoda Atero, třídveřové kupé na základu modelu Rapid, což vykompenzovala přítomnost nejnovějšího projektu Afriq. Návštěvníci PragueCarFestival mohli usednout do žhavých novinek. Jen tak namátkou mohu jmenovat Mercedes-AMG SL, Ford Bronco nebo Kia Niro. Uhranula mě ale také krásná Alpine A110 S.

A konečně k tomu hlavnímu. Tuning. Decentní, vycizelovaný a jedinečný. Co kus to originál. Nechybělo ani pár stánků s drobnostmi se znaky automobilek, modelů nebo detailingových přípravků. Do hlavní haly se hrnuly davy, aby mohli obhlídnout hosty ze zahraničí nebo také slavné Bugatti Chiron miliardáře Richarda Chlada. Znáte Kluky z Myčky? Tak ti tam taky byli – Rob RWB Porsche vystavoval.

Podívejte se na album @dave_smajdalf

PragueCarFestival 2022

Obrázek 1 z 50

Audi R8 - Hardcore Haters

Suma sumárum

Narazil jsem také na názor, že s podobnými akcemi v Polsku se stále nedá porovnávat. Také jsem slyšel pár nepěkných slov na nezvládnutou organizaci parkování nebo letos už po několikáté nezvládnuté chování malých dětí, které tedy dost otravovalo i mě. Fakt vím, že některé děti zpacifikovat snad ani nejde, ale troubení, a necitlivé zacházení sice prověří zpracování vozů, ale na tyhle akce nepatří.

  Maserati MC20 získává od američanů aerodynamický bodykit

Pár chyb tam tedy je, ale nejsou důvodem, proč byste pro další roky měli tuto akci přehlížet. Věřím, že se tato akce bude i dále rozvíjet tím správným směrem, podobně jako SQRCHL.

Reklamy