fbpx

ZOOM: Volkswagen Fest 2k22: dokonce mi tleskali

ZOOM

Written by:

Den s dalšími dny daly týden, týdny měsíc a po roce jsme se zas viděli na akci na letišti Hosín. Během posledního srpnového víkendu ho obsadilo několik set kusů vozů značky Volkswagen. Volkswagen Fest 2k22 trpěl vždy na deštivé počasí. Letos hlavně na horší předpověď počasí.

Prší, prší

Co si budeme. Když prší, nikomu se nechce vytahovat do té plískanice naleštěnou garážovku. To dá rozum! Narozdíl od minulých let jste tedy nepotkali vozy jako Buggyny, KdW nebo jiné starší vozy. Někdo to však nevzdal a přesedlal na jiný vůz od VW. Dobře asi bych měl být přesnější. Pan Lukáš Karásek z BlueBug Detailing kvůli nepřízni počasí nemohl dostavit svůj modrý set (Volkswagen T2 a „brouka“ na podvalu), za to přivezl svůj sytě žlutý nový showcar. Porsche 981 Boxter S dokonce v zájmu zapadnutí vytunil o znak VW na kapotě. Smělý čin ocenil také Matěj Dvořák z Ukaž Káru na rampě před pódiem, když své Porsche pan Karásek představoval.

On ostatně nebyl jediným narušitelem VW komunity. Na letištní ploše jste mohli najít kusy jako BMW E39, Nissan Primera a i30 N, pár škodovek včetně raritní pistáciové Fabie ve verzi kombi nebo Citroën C4 Picasso. V neposlední řadě samozřejmě také mé Cinquecento.

Jak mi lidi tleskali

Při mých objížďkách po okolí Hosína (musím říct, že v dosahu pár kilometrů jsou pěkné okresky) jsem ať už při výjezdu nebo vjezdu do areálu Volkswagen Festu schytával nespočet pohledů. Nevím, zda se jen zaměřovali na to, co za malé auto se je hodlá přejet nebo svým nevlídným pohledem bránili VW atmosféru.

  Volkswagen ID.Xtreme jde dobrodružným povahám naproti

Mezi nimi jsem však narazil i na světlé výjimky, které poskakující Fiat přes pár polních hrbolků vítali s úsměvem, označovali jako „Seicento“, „to malé“ nebo dokonce se dohadujíc, jak se ten název vyslovuje. Při mém předposledním výjezdu mě vyprovodil skandující skupina chlapů, co označili Fiat za nejlepší auto srazu. Asi ironie. Každopádně ve výsledku nelze upřít, že i jako cizí jsem si Volkswagen Fest 2k22 užil. Kdo si netroufá s „neznačkovým“ vozem do areálu letiště, může vůz nechat ještě před vjezdem na dvou parkovišťátkách a dojít pěšky.

Povedený video záznam z akce se povedl Jokyy Media. On sám vystavoval snad nejčernější Golf Variant srazu.

Program se povedl jako vždy

Někdo ho oslovuje Táto, jiný Chudáku, a já prostě Zdeňku. Řeč je o chlapovi, který Volkswagen Fest za pomoci ještě pár důležitých lidí z klubu organizuje takovou velkou akci. Letos kromě tradiční stage s nájezdovou rampou, o které už byla řeč, nebo o dobrém cateringu také pozval hned několik významných hostů. Půjdu chronologicky, a tedy začnu s panem Radimem Sadílkem. Celou sobotu jste ho mohli vidět poblíž stánku Volkswagen, lépe řečeno jste ho mohli přes celý den vyzpovídávat na různá témata od elektromobilty přes aktuální prodeje.

Jako hlavní cena Volkswagen Golf Cabriolet MK3 s lehkým tuningem

O skvělém jídle asi nemusím ani víc psát. Ono se prodalo samo. Na výběr bylo hned několik druhů burgerů a hotdogů ve stánku Žraszo. Hned vedle v pastelově růžové T3 jste si mohli koupit sladký zákusek a vynikající kávu. Přesně naproti byl zas typický americký karavan Airstream nadupaný kvalitním pitím od Airbar.

  Volkswagen Fest 2k21 - auto za vstupenku bude i letos!

Lidé opět stáli dlouhou frontu na superlevnou tombolu, kde se ale hrálo o hodnotné ceny! Komu gamblerství nevoní, mohl jít místo toho koukat na ostré sprinty. Na letištní dráze jste vedle sebe mohli vidět opravdu zajímavé souboje. Nebýt deště, kdy se musely sprinty nachvíli přerušit, všichni by určitě hodnotili své výkony za výborné.

Sledujte album z Volkswagen Fest 2k22 na Facebooku; fotili Robert Sobčák a Zdeněk Hanák

Volkswagen Fest 2k22

Obrázek 1 z 45

Vstupní brána do ráje zvaného Volkswagen Fest

Zazvonil zvonec a letošního ročníku byl konec

Koncert Maniak a DJ Wiche byl dle namátkové výpovědi super. Hned po něm přišel na řadu los z vyplněných vstupenek na Fest ze zapečetěného boxu. Za přítomnosti Zdeňka Fišáka, organizátora Volkswagen Festu a Volkswagen Clubu, notářky a Matěje Dvořáka se vylosoval výherce. Volkswagen Golf Cabriolet MK3 udělal radost panu Jakubovi Šimůnkovi.

Hrozivé předpovědi počasí, které se bohužel vyplnily všude jinde, odradili potenciální účastníky VW Festu. Nebýt jedné přeháňky, dalo by se říct, že se jednalo o poslední opravdu letní automobilový festival. Číslo se dle posledních informací zarazilo někde okolo 820 vozů. Chybělo tedy relativně málo k pokoření oné tisícovky „fauvéček“ na Hosíně.

Rozhovor se Zdeňkem Fišákem, organizátorem Volkswagen Festu, o zákulisí příprav festivalu

Tak co? Uvidíme se i další rok? Pokud bys měl/a zájem, už nyní hoď reakci na facebookovou událost Volkswagen Fest 2k23!

Reklamy